Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden Açık Öğretim Liseleri (AÖL) Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama

AÖL öğrencileri e-Devlet üzerinden Öğrenci Durum Belgelerini sorgulayabilirler. Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama için yapılması gerekenler..

e-Devlet kapısı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen birçok hizmete kolayca ulaşabilirsiniz. Sözünü ettiğimiz bu hizmetlerden biride Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama işlemidir. e-Devlet şifrenizle e-Devlet kapısı üzerinden kolayca sorgulama yapabilirsiniz. AÖL Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama için detayları hemen aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatalım.

AÖL ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

  • E-Devlet kapısına giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama” yazabilir ya da dilerseniz bu bağlantıya https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-acik-ogretim-liseleri-ogrenci-durum-belgesi-sorgulama bağlantısına tıklayarak ilgili sayfaya direkt olarak giriş yapabilirsiniz. E-devlet bilgileriniz ile kimliğinizi doğrulayarak giriş yaptıktan sonra açılan sayfada kişisel eğitim bilgilerinizi detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

AÖL Hakkında

Açık öğretim liseleri 1992 yılında kurulmuş olup örgün eğitimde yer alan genel liselerin müfredatları ve program içerikleri yer almaktadır. Kısaca AÖL denilen Açık öğretim liselerinde eğitim uzaktan yapılmakta olup, birebir/yüzyüze eğitim uygulaması bulunmamaktadır. AÖL’de 1 yıl 2 dönemden oluşur. Eğitim süresi toplamda 8 dönem yani 4 yıldan oluşmaktadır.

AÖL öğrencileri duyurulan çalışma takviminde belirlenen dönemlerde yılda 2 kez olmak suretiyle internet üzerinden online bir şekilde kayıtlarını yenilemek zorundadırlar.

Başa dön tuşu