Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden KYK Burs Başvuruları Nasıl ve Nereden Yapılır?

Her eğitim-öğretim döneminin başlangıcında yüzbinlerce öğrenciye verilmekte olan KYK bursu için başvuru yapılması gerekmektedir. Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından verilen KYK bursu için başvuru başlangıç ve bitiş tarihi belirlenmektedir. Bu yazımızda üniversite öğrencileri için merak ettikleri e-Devlet üzerinden KYK burs başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusunu ayrıntılı bir şekilde cevaplandırıyoruz. Yazımızı okuyarak tek bir tıkla KYK burs başvuru ekranına erişebilirsiniz.

KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) Burs Başvuru Ekranı

Her yeni eğitim ve öğretim yılına başlanmadan kyk burs başvurusu tarihleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından duyurulmaktadır. 2022/2023 Öğretim Yılı Burs Başvuruları sona ermiştir.

2023/2024 için henüz tarih belli olmasa da başvuru ekranı değişmemektedir. Dolayısıyla 2023/2024 eğitim ve öğretim yılı için KYK Başvurusu yapmak istiyorsanız vereceğimiz e-Devlet bağlantısını kullanabilirsiniz.

Öncelikle e-Devlet şifreniz olmanız gerekmektedir. e-Devlet şifreniz mevcutsa https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu bağlantısını kullanarak direkt olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından e-Devlet üzerinde sunulan başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Bu ekranda sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız halinde başvurunuz başarı ile alınacaktır. Başvuruların ardından sonuçlar açıklanacak ve yine bakanlık tarafından duyurulacaktır.

Başa dön tuşu