Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden Deprem Bağışı Nereye ve Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden depremde zarar gören vatandaşlara yardımcı olmak için Kızılay yada AFAD aracılığıyla bağışta bulunabilirsiniz.

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.7 şiddetli deprem maalesef 10 ili olumsuz etkiledi. Bu doğrultuda birçok kurum ve kuruluşla beraber sivil toplum örgütleri yardım toplamak ve ulaştırmak için ellerinden geleni yaparken AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve Türk Kızılay‘ıda e-Devlet üzerinden Depremzede vatandaşlara ulaştırılması amacıyla bağış toplamaya başladı.

Cep telefonlarına e-Devlet tarafından “Depremden etkilenen vatandaşlarımıza sen de destek olmak için e-devlet üzerinden Türk Kızılay Deprem Bağış Kampanyası https://www.turkiye.gov.tr/turk-kizilay-deprem-bagis-kampanyasi adresinden bağış yapabilirsin” şeklinde bilgilendirme SMS‘i atıldı.

e-Devlet üzerinden ister Türk Kızılay’ına, isterseniz de AFAD’a dilediğiniz tutarda bağışta bulunarak depremde zarar gören vatandaşlara bir nebzede olsa yardımda bulunabilirsiniz. e-Devlet kapısı ile bağışlarınızı aşağıda anlattığımız şekilde kolayca yapabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden AFAD’a Bağış Nasıl Yapılır?

Eğer AFAD’a bağışta bulunmak istiyorsanız https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-deprem-bagis-kampanyasi bağlantısına tıklayabilirsiniz. T.C kimlik numarası ve e-devlet şifreniz ile kimliğinizi doğruladıktan sonra karşınıza gelecek olan ekranda GSM numaranız ve e-posta adresi görünecektir.

Bu bilgiler doğruysa hemen bu bilgilerin altında yer alan “bağış miktarını seçin” kısmından “100“, “200” ve “500” seçeneklerinden biri seçebilir yada hemen altında ki boş kutucuğa göndermek istediğiniz miktarı belirtebilirsiniz.

Bu adımlardan sonra “KVKK Bilgilendirme ve Onay metnini okudum ve onaylıyorum.” kutucuğunu tıklayarak “Bağış Yap” butonu ile açılacak olan ekranda kart bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek bağış işlemini tamamlayabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Türk Kızılay’ına Bağış Nasıl Yapılır?

Eğer Türk Kızılay’ına bağışta bulunmak istiyorsanız https://www.turkiye.gov.tr/turk-kizilay-deprem-bagis-kampanyasi bağlantısına giriş yapabilirsiniz.

e-Devlet kapısı olan turkiye.gov.tr üzerinden Kızılay deprem bağış sayfası açılacaktır. T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş sağladıktan sonra karşınıza gelecek olan ekrandan “100“, “200” ve “500” seçeneklerinden birini yada hemen altında yer alan boş kutucuğa istediğiniz farklı bir miktarı girerek “KVKK Bilgilendirme ve Onay metnini okudum ve onaylıyorum.” kutucuğunu tıklayarak “Bağış Yap” butonuyla ödeme sayfasına devam edebilirsiniz. Açılacak ödeme sayfasında kart bilgilerinizi girerek bağış işlemini tamamlayabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden En Yakın Kan Bağış Merkezi Nasıl Öğrenilir?

Kızılay’a kan bağışında bulunmak istiyorsanız ve nereden bağış yapabileceğinizi bilmiyorsanız bunu e-Devlet kapısı ile bir kaç saniyede öğrenebilirsiniz.

  • https://www.turkiye.gov.tr/turk-kizilay-en-yakin-kan-bagis-merkezi bağlantısına tıklayarak, e-Devlet üzerinden Türk Kızılay’ının kan bağış sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile beraber giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen olan ekranda sizden hangi ilde kan vermek istediğinizi seçmenizi isteyecektir.
  • Bulunduğunuz ili seçtikten sonra “Sorgula” diyerek devam edin.
  • Karşınıza gelecek olan haritada “Kan bağış noktalarını” görebilir, dilerseniz bu haritanın altından ilçe ve tarih seçebilirsiniz.
  • İlçe ve girdiğiniz tarih bilgilerine göre o gün hangi adreste kan vereceğinizi görebilir ve bu adrese giderek kan bağışında bulunabilirsiniz.
Başa dön tuşu