Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nasıl Açılır, MHRS Randevu Alma

Günümüzde teknolojinin de katmış olduğu gelişmeler ile beraber birçok ihtiyacımızı internet olanaklarını kullanarak online şekilde kolayca oturduğumuz yerden yapabilmekteyiz. Özellikle vatandaşların sık kullandığı bu hizmetlerden biride hastane randevusu almaktır. Hastane randevusu almak için MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi kullanılabilirken birde e-Devlet üzerinden hastane randevusu alınabilmekte.

MHRS üyeliği olmayan vatandaşlar e-Devlet üzerinden MHRS randevusu nasıl alınır şeklinde aramalar gerçekleştirmektedir. Bu yazımızda e-Devlet şifresi ile MHRS randevusu alma işlemlerini detaylı bir şekilde ele alarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

e-Devlet Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

e-Devlet üzerinden hastane randevusu alabilmeniz için öncelikle e-Devlet şifreniz olması gerekmektedir. e-Devlet şifreniz mevcut değilse PTT merkezlerinden kimlik kartınızla şahsen temin edebilirsiniz.

e-Devlet şifreniz mevcutsa e-Devlet üzerinden MHRS randevusu almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-merkezi-hekim-randevu-sistemi bağlantısını kullanarak e-Devlet web sitesinin MHRS ile ilgili sayfasını açın.
  • Karşınıza gelecek olan sayfada e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak kimliğinizi doğrulayın.
  • Karşınıza “Uygulamaya Git” butonu çıkacaktır. “Uygulamaya Git” butonuna tıklayarak devam edin.
  • Bağlantı sizi MHRS uygulamasına yönlendirecektir.
  • Açılacak sayfada “Hastane Randevusu Al” sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza “Konuma Göre Arama” ve “Genel Arama” seçenekleri gelecektir.
  • Buradan konuma göre hastane aramak istiyorsanız “Konuma Göre Arama” butonunu kullanabilirsiniz. Eğer gitmek istediğiniz ve bildiğiniz hastane varsa “Genel Arama” diyerek çıkacak listeden istediğiniz hastaneyi bilgilerini girerek bulabilir ve seçebilirsiniz.
  • Genel Arama” sekmesini tıkladığınızda “İl”, “İlçe”, “Klinik”, “Hastane”, “Muayene yeri” ve “Hekim” bilgilerini seçerek boş randevu olması taktirde randevunuzu alabilirsiniz.
Başa dön tuşu