Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır? e-Devlet ile Öğrenci Belgesi Sorgulama Ekranına Giriş

e-Devlet üzerinden öğrenci belgesi sorgulama ve öğrenci belge alma işlemi Yükseköğrenim Kuruluna bağlı üniversite, yüksekokul ve AÖF'te hala aktif olarak öğrenim gören öğrenciler tarafından yapılabilir. Eğer mezun olmuşsanız ve diploma sorgulama ekranından devam edebilirsiniz. e-Devlet öğrenci belgesi nasıl alınır? Bu içeriğimizde e-Devletten öğrenci belgesi sorgulama hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden öğrenci belgesi almak istiyorsanız bu yazımızda tüm ayrıntılarından bahsediyor olacağız. Ancak siz açık lise öğrencisiyseniz sorgulama işlemini farklı bir ekrandan, açık öğretim fakültesi öğrencisiyseniz farklı bir ekrandan yapmalısınız. Bunun dışında herhangi bir okulda öğrenciyseniz farklı bir yol tercih etmelisiniz.

>> e-Devlet Üniversite Ve Açık Öğretim Fakültesi Öğrenci Belgesi Sorgulama Linki <<

Açık öğretim fakültesi yada örgün öğretim gören bir öğrenciyseniz üstte verdiğimiz bağlantıya tıklayarak e-Devlet üzerinden Yüksek Öğrenim Kurulu Başkanlığı – Öğrenci Belgesi Sorgulama ekranına direk olarak ulaşabilir, T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş sağlayarak öğrenci belgesi sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Açık öğretim lisesi öğrencisiyseniz ve öğrenci durum belgesi sorgulamak / almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

>> e-Devlet Üzerinden Açık Lise Durum Belgesi Sorgulama Giriş Linki <<

Bu bağlantıya tıkladığınızda direk olarak turkiye.gov.tr yani e-Devlet kapısı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Eğer giriş yapmadıysanız T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak kimliğinizi doğrulayabilir ve öğrenci belgenizi ekranınızda görebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi – AÖF Öğrenci Kayıt Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Anadolu üniversitesinde Açık öğretim fakültesi öğrencisiyseniz ve kayıt bilgileri sorgulamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

>> e-Devlet Üzerinden Anadolu Üniversitesi AÖF Öğrenci Kayıt Bilgileri Sorgulama Linki <<

Verdiğimiz bağlantıya tıklayarak direkt olarak Anadolu Üniversitesi AÖF Öğrenci Kayıt Bilgileri Sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. T.C kimlik numaranız ve e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yaptığınızda AÖF öğrenci kayıt bilgileriniz karşınıza gelecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlkokul/Ortaokul ve Lisede olan öğrenciler için öğrencinin kendisi yada velisi aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak ilgili ekrana direkt olarak ulaşabilir.

>> Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Belgesi Sorgulama Linki <<

Üstteki linke tıkladığınızda direkt olarak Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Belgesi Sorgulama ekranı açılacaktır. Açılan ekranda kimliğinizi doğrulayarak “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum.” kutucuğunu tıklayıp “Sorgula” butonuna tıklayarak belgenizi görebilirsiniz.

Bir günde her bir öğrenci için sadece 1 adet barkodlu belge oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.

Oluşturacağınız öğrencilik belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Öğrencilik Belgesi Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.

Bu hizmet ile sunulan bilgilerinizde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı ile irtibata geçiniz.

Başa dön tuşu