Nasıl Yapılır?

e-Devlet Tapu İşlem Sorgulama, Tapu Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı günümüzde birçok işlemi online olarak yapabilmemizi sağlayarak, büyük bir kolaylık sağlıyor. Geçmişte kurum yada kuruluşlara şahsen giderek gerçekleştirdiğimiz resmi işlemleri e-Devlet sayesinde online olarak halledebiliyoruz.

Sitemizde bir çok hizmete yer vermeye çalıştık, bu içeriğimizde de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü‘ne ait olan tapu sorgulama işlemi nasıl ve nereden yapılıre-Devletten tapu sorgulama işlemi yapabilir miyiz gibi merak edilen sorulara detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız..

Tapu Bilgileri Nasıl Ve Nereden Yapılır? e-Devlet Üzerinden Tapu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Üzerine arsa ve konut gibi taşınmazların bulunduğu kişiler bu taşınmazlara ait tapu bilgilerini nasıl ve nereden, hangi şekilde sorgulayacaklarını ve öğreneceklerinin yanıtını aramaktalar.

Geçmişte tapu bilgilerini öğrenmek ve sorgulamak amacıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü‘ne kişinin kendisinin şahsen başvurması gerekirken, günümüzde e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi ile bir kaç tıklama yaparak öğrenilebilmektedir.

e-Devlet’ten tapu sorgulamak için bu adımları takip edebilirsiniz;

  • İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama bağlantısı aracılığıyla e-Devlet “Tapu Bilgileri Sorgulama” sayfasına ulaşabilirsiniz.
  • e-Devlet’e giriş yapmış durumdaysanız karşınıza üzerinize kayıtlı olan taşınmazların listesi gelecektir.
  • e-Devlet’e giriş yapılmamışsa karşınıza T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi girme alanları gelecektir.
  • T.C Kimlik numarası ve e-Devlet şifresini girdikten sonra karşınıza taşınmazların listesi gelecektir.
  • Çıkan taşınmazların tapularını görebilir ve ayrıntılı tapu bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu