Nasıl Yapılır?

e-Nabız Giriş ve Kayıt Olma: e-Nabız Şifresi Nasıl Alınır?

e-Nabız, Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen tüm sağlık verilerinin tek çatı altında toplandığı bir platformdur. Randevu bilgileri, tahlil sonuçları, ilaç, rapor ve tıbbi özgeçmiş ile alakalı vatandaşların tüm sağlık bilgileri e-Nabız üzerinde detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Telefon, tablet yada bilgisayar üzerinden tarayıcılar yada mobil uygulamalar sayesinde e-Nabız platformuna giriş sağlanabiliyor. Bunun için öncelikle kayıt olmak gerekiyor. Dilerseniz e-Devlet ile de kayıt ve giriş işlemleri sağlayabiliyorsunuz. e-Nabız şifresi nasıl alınır, e-Nabız giriş ve kayıt işlemleri ile alakalı tüm detayları bu içeriğimizde bulabileceksiniz.

Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen uygulama sayesinde T.C vatandaşları sağlık verilerinin tümünü tek bir platformda görebilmektedir. Muayene, tetkik, tahlil sonuçları görüntüleme, aile hekimi değiştirme, kan ve kemik iliği görüntüleme gibi bir çok kişisel bilgiyi ayrıntılı bir şekilde eNabız üzerinden görmek mümkün olmaktadır.

E-Nabız Giriş Nasıl Yapılır? E-Nabız Giriş Linki

eNabız platformuna web yada uygulama üzerinden T.C kimlik numarası ve şifresi ile yada mevcutsa E-Devlet kapısı ile giriş sağlayabilirsiniz.

e-Nabız giriş linki : https://enabiz.gov.tr/

e-Nabız Şifresi Nasıl Alınır?

  • e-devlet şifreniz mevcut değilse e-Nabız platformuna giriş yapabilmek için ilk olarak https://enabiz.gov.tr bağlantısına tıklayarak e-Nabız giriş sayfasına ulaşmanız gerekmektedir.
  • Sizi karşılayacak olan sayfanın sağ tarafında bulunan e-imza yada mobil imza seçeneklerinden birine sahipseniz e-Nabıza giriş yapabilirsiniz.
  • e-imza, mobil imza yada e-Devlet şifrelerinden hiçbiri mevcut değilse aile hekiminizden rica ederek, telefon numaranızı sisteme kayıt etmesini sağlayabilirsiniz. Gsm numaranız sisteme tanımlandığında tek kullanımlık şifreniz SMS olarak gelecektir. Bu tek kullanımlık şifre ile sisteme girerek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

e-Nabız Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yukarıda verdiğimiz bağlantıdan e-Nabız sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan “Profil Düzenle” veya “Profili Tamamla” butonuna dokunduğunuzda karşınıza çıkacak olan menüden şifre değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başa dön tuşu