Nasıl Yapılır?

Instagram hikayesine link nasıl eklenir?

Son dönemde Instagram üzerinde özellikle Influencer’ların sıklıkla kullandığı ve bu sayede gelir elde ettiği bir özellik, Instagram hikayelerine link eklemektir. Fenomenler, işletmeler ve tanınmış kişiler tarafından yaygın olarak kullanılan bu özellik, bağlantılara ve sitelere daha kolay erişim sağlar. Kullanıcılar, web sitelerine erişim veya diğer platformlardaki hesaplarına bağlantı sağlamak amacıyla hikayelerine link eklemek isteyebilirler. Peki, Instagram hikayesine nasıl link eklenir? İşte bu sorunun cevabı…

Instagram story’e link ekleme nasıl yapılır?

Instagram, son yıllarda geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından benimsenen ve birçok alanda avantaj sağlayan bir platform haline gelmiştir. Önceki yıllarda Instagram hikayelerine link eklemek için belli bir takipçi sayısına ihtiyaç duyulurdu, ancak şu anda herkes hikayelerine bağlantı ekleyebilir. Instagram hikayesine link eklemek isteyen bir kişi şu adımları izleyebilir:

  1. İlk olarak hikayenizi yükleyin ve üst gezinme çubuğundan çıkartma aracını seçin.
  2. Ardından istediğiniz bağlantıyı eklemek için “Bağlantı” etiketine dokunun ve kopyaladığınız bağlantıyı girdikten sonra “bitti” düğmesine dokunun.
  3. Bağlantınızı ekledikten sonra isimlendirmek için, “etiket metnini özelleştir” kısmına istediğiniz metni yazarak bağlantınızın istediğiniz şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Artık bağlantı çıkartmasını hikayenizin istediğiniz yerine yerleştirebilirsiniz.

Instagram bağlantı çıkartmaları, diğer çıkartmalarda olduğu gibi özelleştirilebilir. Kullanıcılar, bağlantı çıkartmasına dokunarak çıkartmanın rengini istedikleri gibi değiştirebilir.

Başa dön tuşu